سن جراحی بینی

جراحی بینی زیر ۱۸ سال

در این مطلب در مورد جراحی بینی زیر ۱۸ سال و باید ها و نباید های این نوع جراجی صحبت می شود.

بینی کوچک تاثییر بسزایی در زیبایی فرد دارد و موجب می شود زیبایی چهره افزایش یابد. بعضی افراد به طور مادرزادی دارای بینی بزرگی می باشند که ممکن است بینی آن ها در دسته بندی های گوشتی و استخوانی، کج و …. قرار بگیرد. عمل زیبایی بینی تاثییر بسزایی در زیبایی دارد و از آنجا که در زیبایی در میان نوجوانان از اهمیت برخوردار می باشد جراحی بینی زیر ۱۸ سال بسیار رواج پیدا کرده است. از طرفی افرادی که در سنین پایین بسر می برند به دلیل اشتیقاق جوانی و توجه به زیبایی خود تمایل به این نوع جراحی بینی دارند و از طرف دیگر والدین نگران  عمل بینی زیر ۱۸ سال فزرندان خود می باشد. در این مقاله دکتر سامی تجربیات خود  را در مورد جراحی بینی زیر ۱۸ سال و باید ها و نباید های این نوع جراحی در اختیار شما قرار می دهد.

نکات کلیدی عمل بینی زیر ۱۸ سال

  • عمل بینی زیر ۱۸ سال باید توسط جراحی ماهر وتوانا انجام شود
  • میزان رشد فرد قبل از انجام عمل بررسی شده باشد
  • از نظر روانشناختی دلایل عمل بینی فرد بررسی شده باشد.
  • بلوغ جسمی فرد در عمل بینی زیر ۱۸ سال تکمیل شده باشد.

سن مناسب برای جراحی بینی

با توجه به اینکه سن بلوغ در افراد مختلف متفاوت می باشد سن مناسب برای جراحی زیبایی بینی نیز برحسب میزان تغییرات بدنی قابل محاسبه می باشد. از آنجا که سن بلوغ در دختران ۱۶ الی ۱۷ سالگی می باشد و در صورتی که فرد مراجعه کننده به بلوغ رسیده باشد جراحی بینی زیر ۱۸ سال برای بانوان انجام می شود ولی با توجه به اینکه سن بلوغ پسران معمولا دیر تر از دختران می باشد جراحی بینی در پسران در محدوده سنی ۱۷ الی ۱۸ سالگی انجام می شود. البته جراح قبل از انجام جراحی و با مشاوره هایی که قبل از عمل انجام می دهد آگاهی لازم را از رشد اسکلتی فرد کسب می کند. دکتر سامی انجام عمل رینوپلاستی را قبل از سن ۱۸ سال توصیه نمی کند.

بعد از سن بلوغ جراحی بینی مقدور می باشدو قبل از این سن با توجه به امکان رشد و تغییر شکل سیستم اسکلتی صورت عمل بینی صحیح نمی باشد.

تصویر زیر نمونه از جراحی بینی گوشتی می باشد که توسط دکتر سامی انجام شده است. همان طور که می بینید قوز بینی برداشته شده است و با ایجاد زاویه مناسب در پشت بینی و رعایت فاصله لب و دهان زیبایی مناسبی در فرد ایجاد شده است. برای مشاهده نمونه کار بیشتر می توانید به گالری تصاویر جراحی بینی مراجعه کنید.

دلایل پافشاری فرزندان برای عمل بینی زیر ۱۸ سال

دلایل پافشاری فرزندان برای عمل بینی زیر ۱۸ سال می تواند دلایل متفاوتی داشته باشدکه عموما جنبه های روانشناختی دارد. افراد در این سنین در سنین حساس می باشند که نیاز به توجه و دیده شدن دارند. از آنجایی که این عمل زیبایی ، تاثیر فراوانی در زیبایی افراد دارند نوجوانان در سنین حساس خصوصا اگر والدین آن ها عمل زیبایی انجام داده باشند تمایل به عمل بینی دارند.

حس دیده شدن و زیبا شدن در نوجوانان بسیار می باشد ، آن ها در تلاش اند به روش های مختلف زیبایی خود را رواج دهند و از نظر خود بهتر و متفاوت تر از روز قبل باشند.

چرا جراحی بینی زیر ۱۸ سال رواج پیدا کرده است؟

امروزه جراحی بینی زیر ۱۸ سال در میان نوجوانان افزایش یافته است. نوجوانان زیادی برای افزایش اعتماد به نفس, افزایش توجه گروه همسالان دوست دارند جراحی بینی را انجام دهند و بر این باورند که با پس از جراحی بینی اعتماد به نفسشان به طور باور نکردنی افزایش یافته است.  با توجه به حساس بودن این سنین نوجوانان در انتخاب جراح باید دقت کافی را داشته باشند تا زیبایی مناسبی پس از عمل و سنین بالاتر در این افراد ایجاد شود.

چرا  جراحی بینی قبل از سن بلوغ مجاز نمی باشد؟

افرادی که در نوجوانی بسر می برند هنوز در سن رشد می باشد و ساختمان اسکلتی و غضروفی بینی آن ها ممکن است تغییر کند.

در سنین نوجوانی از نظر روحی و فکری افراد به بلوغ کاملی نرسیده اند و ممکن است تصمیمات عجولانه ای بگیرند. به طور مثال شاید شکل بینی که در نوجوانی برای آن ها قابل قبول است در سنین بالا تغییر کند و در نتیجه جراحی بینی زیر ۱۸ سال عجولانه ای داشته باشند.

از آنجایی که در سنین پایین ساختمان داخلی بینی به درستی شکل نگرفته است. پس از عمل بینی زیر ۱۸ سال ممکن است فرد از بسیاری از مشکلات تنفسی رنج بررد.

تکمیل رشد بیمار از لحاظ بلوغ جسمی و بروز صفات ثانویه جنسی و تجربه جراح از فاکتور های مهم جراحی بینی زیر ۱۸ سال می باشد.

نکات ذکر شده به معنی این نیست که جراحی بینی در سنین پایین انجام نمی شوند. در مواردی که بینی مشکلات بسیاری را برای بیمار به وجود آورده است و موجب شده است فرد نتواند فعالیت اجتماعی خود را داشته باشد با مشاوره های قبل از عمل سعی بر این است شرایط مناسبی برای بیمار ایجاد شود.

Comments

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

برای دریافت نوبت و مشاوره با ما تماس بگیرید.

22725195 - 021
22725171 -021 با ما در ارتباط باشید