لیفت لب - دکتر سامی

لیفت لب

عمل لیفت لب یا همان عمل سانترال لب یا لیفت ساب نازال عملی است در ارتباط با کاهش طول پشت لب بیمار و افزایش نسبت قرمزی لب به قسمت پشت لب بیمار صورت می گیرد و باعث می شود که لب بالاتر برود و تا حدی شوی دندان ها و نمای دندان ها بیشتر بشود و چهره تاثیرات مثبتی بگیرد و جوان تر و دخترانه تر حس شود.

معمولا این جراحی در خانم ها و خصوصا خانم های مسن تر برای انجام دادنش مورد پیدا می کند ولی به ندرت در آقایان هم این عمل انجام می گیرد. این عمل جراحی جزو عمل های قدیمی محسوب می شود که سالیان سال از ابداعش گذشته ولی تکنیک ها و روش های مربوط به آن ظرافت ها و تغییراتی در طراحی الگوی انجام آن در سال های اخیر باعث شده که نما و اسکار یا جای بخیه لیفت لب قابل قبول تر بوده باشد.

انواع لیفت لب

  •  لیفت لب ایتالیایی : تلاش می کند تا جای زخم داخل بینی را با دو برش جداگانه پنهان کند.
  • لیفت لب سانترال ساب نازال : با برش شاخ گاوی یا bullhorn از نظر آناتومیک طبیعی تر است و نتیجه بهتری می دهد همچنین درست زیر بینی پنهان می شود.
  • لیفت لب با روش Gullwing Lip Lift : الگوی gullwing در لبه لب  است و یک اسکار واضح تر و لیفت کمتر می دهد.

آقای دکتر سامی ، شما کدام روش لیفت لب را کار می کنید؟

من لیفت لب سانترال ساب نازال  با برش شاخ گاوی یا bullhorn  را معمولا ترجیح می دهم. لیفت لب با روش شاخ گاوی یا همان سانترال ساب نازال یک روش عالی برای داشتن لب هایی طبیعی، زیبا، جوان و پر است. سریع است (۳۰ تا ۹۰ دقیقه)، نیازی به بیهوشی عمومی ندارد، و تغییرات زیادی ایجاد می کند که ماندگاری طولانی دارد.

لیفت لب - دکتر سامی

Bullhorn Lip Lift incision | Gullwing Lip Lift incision | Italian LIP Lift

 

همزمان با عمل بینی می توان لیفت لب انجام داد؟

عمل بینی و سانترال لب همزمان در مواقعی که عمل بینی صورت می گیرد خصوصا وقتی که عمل بینی به صورت close صورت بگیرد امکان انجامش وجود دارد. البته معمولا درهنگام عمل جراحی بینی مقدار انجام لیفت لب کمی محافظ کارانه تر انجام می گیرد و در بعضی بیمارها که بینی برجسته یا پروجکتی دارند در همان زمان عمل بینی لیفت لب هم انجام می شود. معمولا جای بخیه های لیفت لب مقدار خیلی کمی است که در زیر سایه های بینی پنهان می شود و به راحتی با مواد آرایشی در ماه های اول قابل پنهان کردن است و بعد از یکی دو سال مقدار آن آنقدر کم خواهد بود که به راحتی قابل مشاهده نیست.

کاندید مناسب برای لیفت لب

بیماران در هر سنی می توانند از لیفت لب بالایی بهره مند شوند، کسانی که پشت لب بالایی بیش از ۱٫۵ سانتی متر دارند.( این فاصله از زیر سوراخ های بینی تا قسمت قرمز لب  اندازه گیری می شود.) از این عمل سود می برند. یک راه آسان برای تشخیص اینکه آیا می توانید از لیفت لب بالا سود ببرید یا خیر این است که دهان  وفک خود را ریلاکس کنید تا دهان شما کمی باز باشد.. اگر وقتی کمی لبهای بالا و پایین از هم جدا می شوند نمی توانید دندان های بالایی خود را ببینید از لیفت لب سود خواهید برد.

این جراحی به گونه ای طراحی شده است که برش در امتداد شیار زیر بینی شما پنهان می شود و با یک اسکار نامحسوس بهبود می یابد. بیمارانی که پشت لب  بلندی دارند و ترجیح می‌دهند به جای لیفت لب از فیلر و ژل لب استفاده کنند، در معرض خطر ابتلا به «لب اردکی» هستند، زیرا فیلر فضای عمودی کافی حین چسباندن لبهای بالا و پایین حین بستن دهان ندارد و در نتیجه مثل نوک اردک یا لب های شتر بیرون می‌ زند. بنابراین فیلرها گزینه‌ای عالی برای بزرگ‌کردن لب هستند، اما نمی‌توانند مانند یک عمل لیفت لب ،  لب بالا  را بطور واقعی بالا ببرند.یعنی ژلها و فیلرها زمانی که باتستی که گفته شد در حین ریلاکس کردن فک و دهان و آرام فاصله دادن بین لبها نما یا شوی دندانی ندارید گزینه کاملی نیستند.

برای نمونه در ویدئوی زیر اصلاح بینی پروجکت همراه با لیفت لب با متد اختصاصی دکتر سامی را مشاهد می کنید.

اقدامات لازم بعد از عمل لیفت لب

تبحر جراح، نوع پوست بیمار و زمینه های فردی در مقدار جای بخیه بیمار تاثیرگذار است. رسیدگی هایی که به محل بخیه باید صورت بگیرد گاهی می تواند به انجام چند جلسه لیزر یا لایه برداری هم برسد ولی در اکثر مواقع اقدام خاصی به جز استفاده از کرم ضد اسکار بعد از جراحی نیاز نمی شود و بعد از یک سال اکثریت بیماران جای بخیه بسیار محوی دارند.برای بهتر جوش خوردن و اسکار کمتر  توصیه می کنیم ۴ هفته قبل از جراحی سیگار نکشید و قرار گرفتن در معرض نور خورشید را پس از جراحی محدود کنید.

میزان ماندگاری لیفت سانترال لب چقدر است؟

آن چیزی که در لیفت سانترال لب اجرا می شود نتیجه اش معمولا بعد از ۳ یا ۴ ماه نهایی می شود که ممکن است در این مدت حدودا تا ۳۰ درصد افت داشته باشد ولی بعد از آن بعید است که ماندگاری لیفت سانترال لب از دست برود البته فرایند پیری بعد از سالیان سال ممکن است کمی تاثیر داشته باشد.

از طریق آدرس اینستاگرام ما می توانید دیدگاه ها و سوالات خود را مطرح کنید.

کانال اینستاگرام دکتر شاهین فتح سامی - جراح بینی و چانه

Comments

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

ساعت کار مطب روزهای یکشنبه و سه شنبه از ساعت 9 صبح تا 7 عصر می باشد

22725195 - 021
22725171 -021
موبایل : ۰۹۱۲۸۱۷۸۸۹۵ با ما در ارتباط باشید