عمل جراحی پروتز چانه برای چه کسانی مناسب است؟

جراحی چانه به زیبایی فرم صورت  و جلو کشیدن استخوان‌های حالت دهنده‌ی چانه کمک می کند. برای این کار اغلب پروتزی متناسب با سایز، به طور مستقیم روی استخوان چانه، در زیر پوست گذاشته می‌شود. جراحی چانه عمدتا به جهت بزرگ کردن و جلو کشیدن چانه‌هایی می باشد که عقب‌تر از حد نرمال است. هماهنگ کردن اجزاء صورت با یکدیگر مهمترین هدف جراحی برجسته سازی چانه به شمار می آید. این عمل برای آن دسته از کسانی مناسب می باشد که چانه آنها به اندازه کافی رشد نکرده است.نکته ای که جالب است بدانید این است که  فرم چانه  و سایز بینی با هم در ارتباطند، بدین منظور که اگر اندازه چانه کوچک باشد باعث بزرگ دیده تر شدن بینی می شود و بالعکس. جراحی زیبایی بینی یا همان “رینوپلاستی” و  جراحی پروتز چانه در بیشتر موارد توامان با یکدیگر صورت می گیرد. بزرگ کردن چانه را می‌توان در حین لیفت صورت و گردن هم انجام داد به این دلیل که  خط فک خودش را بیشتر نشان دهد و چهره از فرم بهتری برخوردار شود.

دکتر سامی متخصص زیبایی بینی و چانه، جراحی چانه را به جهت هماهنگ کردن اجزاء صورت به بعضی از بیماران پیشنهاد می نماید. در برخی از افراد سایز چانه باعث بزرگتر یا کوچکتر دیده شدن بینی می شود. جراحی چانه باعث برقراری تعادل و هماهنگی میان اجزاء صورت می شود و به همین علت  موجب زیبایی و جذابیت چهره می شود. اگر شما هم می خواهید با جراحی چانه به زیبایی چهره خود بیفزایید و یا اینکه می خواهید بدانید آیا به این جراحی نیاز دارید یا خیر، برای مشاوره با کلینیک دکتر سامی با شماره های ۲۲۷۲۵۱۹۵ – ۰۲۱ و ۲۲۷۲۵۱۷۱ -۰۲۱ تماس حاصل نمایید .

***

یکی از قسمت های چهره که منجر به بهم ریختگی توازن و هماهنگی اجزا صورت می گردد چانه است. چانه ای که کوتاه و یا کوچک باشد زیبایی چهره را تحت تاثیر قرار داده و سبب می گردد بینی بزرگتر به چشم بیاید. همچنین، یک چانه ای که بیش از حد بزرگ یا بلند است می تواند منجر به فرو رفتگی قسمت بالای صورت و کوچک دیده شدن بینی کوچکتر از آنچه هست شود. حتی تغییرات خیلی کم در سایز چانه نیز می تواند توازن و هماهنگی تمامیت صورت را به طور چشمگیری بهبود دهد. منتوپلاستی ( ژنیوپلاستی) عنوان عملی است که جهت ترمیم ظاهر چانه به وجود آمده است  و روش های بسیار متنوعی جهت انجام آن وجود دارد.تزریق چربی و تزریق ژل چانه، بزرگ کردن یا  پروتزهای چانه را می توانید در کلینیک زیبایی دکتر سامی و توسط دکتر سامی، که یک جراح زیبایی بینی و چانه میباشد و در حیطه  صورت تخصص دارد، انجام دهید؛ دکتر سامی جراحی را بر اساس نیاز بیمار و همچنین با توجه به برقراری توازن و هماهنگی کل اجزاء صورت انجام می دهد. بهبود حالت چانه، ضمن زیباتر و متعادل تر ساختن خود چانه، نیمرخ شخص را نیز ایده آل تر می کند.

انواع منتوپلاستی

جراحی های منتوپلاستی به دو بخش مهم تفکیک شده است که عبارتتند از:

بزرگ کردن چانه: فرآیندی که در آن ها چانه های کوچک یا عقب رفته، برجسته شده یا جلو کشیده می شوند.

کوچک کردن چانه: فرآیندی که در آن ها چانه های بزرگ یا جلو آمده، کوچک شده یا عقب کشیده می شوند.

فرآیند بزرگ کردن چانه بیشتر از فرآیند کوچک کردن چانه صورت می گیرد، که این یعنی کوچک بودن چانه بارزترین حالت چانه است.

حاصل جراحی چانه

حاصل این جراحی به طور کامل طبیعی به چشم می آید و در مجموع می توان گفت انتظار از جراحی چانه زیباسازی صورت و هماهنگ سازی اجزاء آن با ساخت چانه ای با حالتی طبیعی می باشد و همینطور باید این را هم در نظر گرفت که برای دیدن نتیجه نهایی امکان دارد  ۶ هفته زمان برده شود.

حاصل جراحی چانه همیشگی است، البته باید خاطر نشان کرد که با افزایش سن فرم چانه نیز رفته رفته تغییر می کند. مثلا، بافت های جانبی چانه به شکل دائمی تحت تأثیر افزایش سن و جاذبه قرار دارند.

Comments

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

برای دریافت نوبت و مشاوره با ما تماس بگیرید.

22725195 - 021
22725171 -021 با ما در ارتباط باشید