عمل بینی - دکتر سامی | بهترین جراح بینی

عمل بینی (Rhinoplasty)

یک نوع جراحی که جهت زیبایی و تغییر ظاهری بینی مانند کوتاه یا بلند کردن طول بینی، تغییر شکل آن، کوچک کردن سوراخ‌ها و یا بالا بردن نوک بینی صورت می گیرد. عمل بینی رایج ترین نوع جراحی زیبایی می باشد ولی باید علاوه بر توجه به زیبایی بینی،از کیفیت و بهبود در سلامت اطمینان حاصل کرد زیرا بینی یکی از کاربردی ترین اعضای بدن است که عملکرد آن نقش حیاتی برای انسان دارد و اختلال درعملکرد آن می‌تواند مشکلات متعددی را به دنبال داشته باشد. با این حال این عضو در وسط صورت قرار گرفته و ایراد ظاهری آن بیشتر از مابقی اعضای صورت به چشم می آید و باعث می شود زیبایی بقیه اجزای صورت دیده نشود.

عمل بینی


لینک های مرتبط

مراحل عمل بینی
انواع بینی ها
هزینه عمل بینی
سن جراحی بینی

                            نمونه عمل بینی – دکتر سامی

نکات مهم قبل از عمل

 • داروهایی مانند آسپیرین و پروفن دست‌کم دو هفته قبل از عمل استفاده نشوند زیرا امکان خونریزی را افزایش می‌دهند.
 • ۸ ساعت قبل عمل لازم است ناشتا باشید.
 •  در صورتی که سرما خوردگی ویروسی داشته باشید ، جراحی چند هفته عقب می افتد.
 •  ترک سیگار به مدت ۲ هفته قبل از عمل
 •  مشورت با پزشک در صورت مصرف داروهای گیاهی

نکات مهم بعد از عمل

 • استفاده کیسه یخ روی چشم برای تورم اطراف چشم به مدت ۲۴ ساعت
 • شستشو داخل بینی با محلول سرم نمک برای بهبود تنفس به مدت چند هفته
 •  خودداری از تخلیه ترشحات بینی با فشار به مدت ۲ هفته
 •  مسافرت رفتن بعد از یک هفته
 •  جلوگیری از هرگونه ضربه طی چند روز اول
 •  طاق باز خوابیدن در روزهای اول
 •  طی هفته اول جلوگیری از حرکات شدید خنده یا گریه و عطسه با دهان باز
 • خودداری از قرار گرفتن در معرض آفتاب به مدت یک هفته
 • به آرامی مسواک بزنید طوری که لب بالایی زیاد حرکت نکند.
 •  خودداری از فعالیت های شدید بدنی و ورزش سنگین در هفته های اول

شرایط سنی

توصیه می شود که دختران و پسران بعد از سن بلوغ این کار را انجام دهند. اکثر دختران در پایان ۱۶سالگی و پسرها در پایان ۱۸‌سالگی به بلوغ کامل می رسند و می‌توانند عمل رینوپلاستی انجام دهند. برای سنین بالای ۴۰ سال اگر فرد دارای سلامت جسمانی لازم باشد عمل رینوپلاستی انجام میشود.

عوارض

جراحی بینی مانند تمام جراحی ها عوارضی به دنبال دارد. اگر مهارت جراح کافی باشد و فرد نکات لازم در ارتباط با مراقبت پس از عمل را رعایت کند عوارض جراحی به حداقل می رسد.

عوارض تنفسی: چسبندگی‌های داخل بینی و باقی ماندن تیغه انحرافی باعث مشکلات تنفسی می شود.

عوارض زیبایی: برداشته شدن بیش از حد قوز که موجب زینی شکل شدن بینی می شود. اصلاح نشدن کامل تیغه که موجب جداشدگی استخوان وغضروف می شود.

بیهوشی یا بی حسی

اکنون با پیشرفت های زیاد در بیهوشی، مسلما بیهوشی کامل از بی حسی موضعی بهتر است.

نتیجه جراحی

نمی توان نتیجه عمل دماغ را از قبل مشخص کرد زیرا عوامل تاثیرگذار زیاد می باشد . به طور مثال کیفیت پوست بینی و تبحر جراح که اصلی ترین موضوع  تعیین کننده نتیجه است.

عمل بینی گوشتی

عمل بینی گوشتی  جراحی است که روی بینی هایی با ضخامت پوست زیاد انجام می شود. از آنجایی که عمل بینی جراحی است که روی استخوان بینی انجام می شود و بینی های گوشتی از استخوان و غضروف کمتر و میزان پوست بیشتر برخوردار می باشند شکل دادن به بینی های گوشتی معمولا سخت می باشد. این نوع جراحی به عمل بینی گوشتی نیز معروف است و اصطلاح گوشتی بودن از پوست ضخیم بینی گرفته شده است.

در عمل بینی گوشتی ،جراح با شیوه های گوناگون موجب تغییر شکل در غضروف و استخوان بینی می شود .یکی از روش های کوچک کردن سایز بینی ، به وجود آوردن بریدگی بر روی پوست در بخشهای زیر سوراخ بینی می باشد. بکارگیری این مدل تکنیک در افرادی که قسمت پایینی بافت آنها پهن می باشد ، بسیار کاربرد دارد. از این شیوه به منظور کاهش سایز در عمل بینی گوشتی بکار برده می شود . در این زمان از مدلهای گوناگونی از شکاف ها مانند الماسی، مثلثی و یا مستطیلی استفاده می شود. لازم به ذکر است در این شیوه از عمل بینی گوشتی، باید در بخیه زدن و مشخص نشدن شکاف های ایجاد شده بسیار توجه کرد.

عمل بینی طبیعی

امروزه دیگر مدل های جراحی بینی فانتزی و عروسکی از محبوبیت برخوردار نیستند و افراد به دنبال عمل بینی طبیعی می باشند . در واقع افراد می خواهند بینی آنها به گونه ای عمل  شود که اثری از جراحی در بینی آن ها وجود نداشته باشد. ویژگی های مختلفی در عمل بینی طبیعی وجود. در جراحی بینی طبیعی به وسیله تکنیک های گوناگون قوز پشت بینی برطرف می شود و اصلا قوسی بر روی بینی ایجاد نمی شود و یا تنها قوس بسیار کمی ایجاد می شود. از دیگر پارامترهایی که موجب طبیعی شدن شکل ظاهری بینی می شود ، سایز سوراخ های بینی پس از عمل جراحی بینی می باشد. لازم به ذکر است اندازه حفره های بینی باید یکسان باشد و عدم تقارن در آنها موجب کج دیده شدن بینی می شود و شکل زیبای بینی از بین می رود. از اصول بااهمیت در جراحی بینی طبیعی ، یکسان سازی پره ها و خودداری از عوض کردن شکل آنها به طرف شکل های غیرعادی می باشد. در این نوع جراحی به دلیل اینکه نتیجه کاملا طبیعی باشد از حجم بافت بینی به میزان کمی برداشته می شود ولی به مقداری که بینی در کنار گونه ها ظاهری مناسب داشته باشد و نه بیشتر.

عمل ترمیمی بینی

گاهی بیماران در عمل اولیه بینی به نتیجه مطلوبی نمی رسند و نیاز پیدا می کنند تا عمل ترمیمی بینی یا همان عمل ثانویه بینی را انجام دهند. شهرت ویژه دکتر سامی در ترمیم بینی هایی است که توسط جراحان دیگر عمل ناموفق داشته اند. در ادامه نمونه ای تصویری از این نوع عمل بینی که توسط دکتر سامی صورت گرفته را مشاهده می کنید.

عمل بینی ترمیمی توسط دکتر سامی عمل ترمیمی بینی توسط دکتر سامی
عمل بینی ترمیمی توسط دکتر سامی - بهترین جراح بینی ترمیمی ایران  عمل بینی ترمیمی توسط دکتر سامی - بهترین جراح بینی ترمیمی تهران

عمل بینی مردانه اصولا برای رفع مشکلات تنفسی و پلیپ بینی و یا انحراف بینی انجام می گیرد در بعضی مواقع نیز برای زیبایی بینی عمل انجام می شود. در زیر کلیپ نمونه کار دکتر سامی بر روی بینی ای که قبلا دو عمل ناموفق داشته را مشاهده می کنید.

هزینه عمل بینی

هزینه عمل بینی معمولا بر حسب نوع پوست بینی و نوع بینی متفاوت است. اصولا هزینه عمل بینی استخوانی کمتر از عمل بینی گوشتی می باشد. اگر بینی بیمار از پوست معمولی برخوردار باشد هزینه عمل کاهش می یابد. علاوه بر هزینه بیماران در پی یافتن بهترین جراح بینی هستند تا عمل موفقی داشته باشند که برای این منظور می توان نمونه کارهای جراح و سوابق تحصیلی وی را مورد مطالعه و مشاهده قرار داد و میزان رضایت مندی بیماران قبلی را جویا شد.

دکتر سامی همیشه در تلاش است تا عمل بینی را به بهترین شکل ممکن انجام دهد تا بیمار پس از عمل بینی مشکلاتی نداشته باشد.
از طریق اینستاگرام ما می توانید دیدگاه ها و سوالات خود را مطرح کنید.

کانال اینستاگرام دکتر شاهین فتح سامی - جراح بینی و چانه

Comments

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

برای دریافت نوبت و مشاوره با ما تماس بگیرید.

22725195 - 021
22725171 -021 با ما در ارتباط باشید