درمان ریزش مو - جراحی زیبایی

برای اینکه بتوانیم از ریزش موهایمان جلوگیری کنیم ( درمان ریزش مو ) راه حل های زیادی وجود دارد اما بهترین و موثرترین راه ها برای درمان و تقویت ریزش مو استفاده از روشهای خانگی است.

زمانی که نگاهمان به كف حمام می افتد، آن وقت است كه می فهمیم بخشی از موهای سرمان ریخته و كف سرمان خالی شده است. با دیدن این وضعیت ترس به سراغمان می آید و در پی قرص و دارو می‌گردیم. حتی فکرهای منفی به سراغمان می آید و خودمان را کچل شده تصور می کنیم . اما غافل از اینکه می توانیم با انجام روش های خانگی از شر این کابوس خلاص شویم. در این مقاله به درمان چند روش خانگی برای جلوگیری از ریزش مو پرداخته ایم که عبارتند از:

درمان ریزش مو با چند روش خانگی

روش خانگی درمان ریزش مو ( روش اول )

آب سیر و پیاز برای تحریك رشد مو: یك پیاز قرمز متوسط را نصف و خرد کنید و به چهار حبه سیر اضافه نمایید، بعد هم دو لیوان آب + دو قاشق غذاخوری دارچین را به ترکیب خود اضافه نمایید و بگذارید به‌ مدت ۱۵ دقیقه با هم بجوشند. پس از ۱۵ دقیقه آنها را از روی حرارت‌ بردارید و بگذارید ۴ روز در همان حالت در گوشه ای بماند. پس از گذشت ۴ روز ترکیبی را که ساخته اید را از صافی رد كرده و درون ظرف شامپو بریزید و هر بار سر خود را با آن بشویید.

روش خانگی درمان ریزش مو ( روش دوم)

ماسك شیر و جو ضد ریزش مو: یک قاشق غذاخوری آرد جو + یک قاشق غذاخوری روغن بادام+ یک قاشق غذاخوری شیر را با هم ترکیب نمایید که در نهایت یک خمیر به دست می آید که باید آن را به سر خود بمالید. پس از دو دقیقه با آب و شامپو سرتان را شستشو دهید.

روش خانگی درمان ریزش مو ( روش سوم )

ماسك تخم‌مرغ و چای سبز (دم‌كرده) به جهت بالا بردن جریان خون پوست سر: یک عدد تخم‌مرغ كامل را با چنگال بزنید. و بعد از آن یک قاشق غذاخوری چای سبز دم‌كرده + یک قاشق غذاخوری پودر خردل را به آن اضافه نمایید و آن را به سر خود بمالید. بعد از ۲۰ دقیقه با آب و شامپو موهای خود را شستشو دهید.

روش خانگی درمان ریزش مو ( روش چهارم)

ماسك تخم‌مرغ و آب سیب‌زمینی: برای تهیه این ماسک به آب سه عدد سیب‌زمینی احتیاج داریم، یک عدد تخم‌مرغ و یک قاشق غذاخوری عسل هم باید به آن اضافه کنیم و روی سر خود بمالیم تا ۱۵ دقیقه روی سرمان بماند و بعد هم آن را می شوییم.

روش خانگی درمان ریزش مو ( روش پنجم )

ماسك تخم‌مرغ و ماست: یک عدد تخم‌مرغ + دو قاشق غذاخوری ماست ساده+ یک قاشق غذاخوری روغن خردل+ یک قاشق غذاخوری آبلیمو را با هم ترکیب می نماییم و روی سر خود می مالیم و اجازه می دهیم نیم ساعت روی سرمان بماند و بعد هم سرمان را با آب شستشو می دهیم.

از طریق آدرس اینستاگرام ما می توانید دیدگاه ها و سوالات خود را مطرح کنید.

کانال اینستاگرام دکتر شاهین فتح سامی - جراح بینی و چانه

Comments

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

ساعت کار مطب روزهای یکشنبه و سه شنبه از ساعت 9 صبح تا 7 عصر می باشد

22725195 - 021
22725171 -021
موبایل : ۰۹۱۲۸۱۷۸۸۹۵ با ما در ارتباط باشید