جراحی رینوپلاستی - جراحی زیبایی بینی

اثرات روانی جراحی زیبایی بینی بر زندگی اجتماعی

اغلب جراحی زیبایی بینی ( جراحی رینوپلاستی ) به منظور بهبود و برطرف کردن بعضی از نقص‌های ظاهری و یا به دلیل ناراضی بودن بیمار از ظاهر بینی صورت می گیرد. اما به طور معمول اشخاصی که می خواهند عمل رینوپلاستی را انجام دهند علاوه بر عدم رضایت از ظاهر بینی خود یک دلیل مهم روانی نیز دارند.

بر اساس مطالعات انجام شده، مشخص شده است که جراحی زیبایی بینی می‌تواند اثرات مثبت بسیاری از جمله اثرات روانی و برطرف کردن افسردگی فرد، درک صحیح و بهتر از خود و بهبود کیفیت زندگی فرد داشته باشد، به گونه ای که به صورت قابل ملاحظه ای زندگی فرد را عوض کند.

 

مزایای روانی و احساسی جراحی زیبایی بینی

  • بالا رفتن میزان اعتماد به نفس و عزت نفس بیمار

جراحی رینوپلاستی موجب می‌شود افراد احساس بهتری نسبت به ظاهر کلی خود بدست آورند و سبب بهبود و بالا رفتن اعتماد به نفس و عزت نفس شخص می‌شود.

  • بهبود نگاه اجتماع به فرد

بدلیل اینکه جامعه به میزان زیادی بر ظاهر توجه می کند اغلب قضاوت افراد بر یکدیگر بر اساس ظاهر می باشد. متاسفانه این مورد موجب افزایش استرس  فرد و دید موشکافانه او بر روی ظاهرش می‌شود. تعداد زیادی از افرادی که تحت جراحی زیبایی بینی قرار می‌گیرند میانسال می باشند ولی تعداد زیادی هم افراد بین ۲۰ تا ۳۰ سال می باشند که از ایرادات بینی خود رنج می‌برند و از ظاهر خود احساس خجالت می کنند. در این زمان با انجام جراحی زیبایی در فرد احساس رضایت به وجود می آید. این حالت باعث ایجاد تاثیرات مثبت روی زندگی و روابط اجتماعی فرد می‌شود.

  • تاثیر بر زندگی حرفه‌ای بیمار

درست است که در یک جامعه ایده‌آل افراد در محل کار نباید طبق ظاهرشان مورد قضاوت قرار گیرند ولی ناخودآگاه ظاهر افراد بر نگاه کارفرمایان تاثیرگذار می باشد. لازم به ذکر است با جراحی زیبایی، اعتماد به نفس و عزت نفس فرد افزایش می یابد که این مورد می‌تواند سبب پیشرفت حرفه‌ای فرد شود.

  • تصمیم اشتباه نگیرید

تعداد زیادی از افراد به علت انتقاد و تحت فشار بودن از سمت دوستان یا خانواده تصمیم به جراحی زیبایی بینی می‌گیرند. این تحت فشار بودن در تعداد زیادی از موارد موجب تصمیم‌ گیری نادرست برای جراحی زیبایی بینی می‌شود. بسیار حائز اهمیت است که هدف خود را از جراحی زیبایی تعیین کنید و با واقع بینی و دلایل صحیح ، تصمیم به جراحی بگیرید.

به منظور به دست آوردن مطلوب ترین نتیجه و کسب رضایت از جراحی زیبایی بینی انتخاب جراح بینی ماهر و با تجربه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. اگر از شایستگی جراح خود اطمینان داشته باشید و با عنوان انتظارات خود و واقع‌گرایی از نتیجه جراحی بینی موجب می شود به صورت طبیعی به اعتماد به نفس و عزت نفس برسید. اغلب داوطلب مناسب جراحی پلاستیک بینی شخصی می باشد که از عمل انتظار واقع بینانه ای دارد و به منظور انجام عمل تحت فشار دیگران نیست و از همه مهمتر آنکه انتظار تغییرات بزرگی را در بهبود روابط فردی و اجتماعی خود بعد از عمل ندارد و مهمترین علتش به منظور انجام جراحی بینی رضایت شخص خود می باشد.

از طریق آدرس اینستاگرام ما می توانید دیدگاه ها و سوالات خود را مطرح کنید.

کانال اینستاگرام دکتر شاهین فتح سامی - جراح بینی و چانه

Comments

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

ساعت کار مطب روزهای یکشنبه و سه شنبه از ساعت 9 صبح تا 7 عصر می باشد

22725195 - 021
22725171 -021
موبایل : ۰۹۱۲۸۱۷۸۸۹۵ با ما در ارتباط باشید