اصطلاح جراحی باز یا جراحی بسته تنها به دو متد موجود برای رسیدن به ساختار اسکلتی بینی برای اجرای عمل جراحی زیبایی بستگی دارد. با این تفاسیر بیشتر جراحان بینی متد جراحی باز را برای اغلب جراحی‌های خود به کار می گیرند، دلیل این مساله تسلط زیاد و دقیق جراح بر روی نوک بینی و در آخر تشخیص این که کدام متد مناسب تر است، به توقع بیمار از جراحی و تشخیص متخصص جراح بینی وابسته است.

فرق عمل باز و بسته بینی

متد جراحی بسته بینی

در متد جراحی بسته بینی یک بریدگی در درون بینی به وجود می آورند و پوست بینی از غضروف‌های زیرین آن کنده می‌شود. بعد از آن جراح بینی به وسیله این بریدگی به ساختارهای درون بینی دقت می‌کند و بدین شکل، حالت استخوان و غضروف بینی را تغییر می دهد. به دلیل آنکه در متد بسته، پوست بینی برداشته نمی‌شود، جراح بایستی توانایی زیادی در تحلیل شکل بینی توسط لمس کردن آن از طرف خارج دارا باشد و قادر باشد اصلاحات ظریف و صحیحی را از این طریق در فرم استخوان بینی انجام دهد. هم اکنون خیلی از متدهایی که در روند جراحی باز بینی به کار گرفته می شوند، با انجام تغییرات و اصلاحاتی، امکان استفاده در متدهای جراحی بسته را نیز پیدا کرده‌اند.

متد جراحی باز بینی

در جراحی باز بینی یک بریدگی در بخش پایین تیغه بینی به وجود می آورند و به درون سوراخ‌های بینی ادامه پیدا می‌کند. بعد، پوست نوک بینی را بر می دارند تا غضروف‌ها و بافت‌های زیر پوست مانند غضروف‌های آلار، تیغه بینی و پل بینی مشخص شود. جراح بینی با به کارگیری از متد جراحی باز قادر است ساختار درونی بینی را با تسلط کافی مشاهده کند و همچنین می تواند با دقت بالاتری فرم غضروف نوک بینی را تغییر دهد. همچنین در متد جراحی باز قابلیت اضافه کردن، جایگذاری و استجکام بخشیدن غضروف‌های پیوندی، به راحتی و دقت بیشتری میسر می باشد. به خاطر برخورداری از همین قابلیت بهتر دیدن بافت‌های درونی بینی در جراحی باز است که جراحان بیشتر از این متد برای جراحی‌های ثانویه بینی یا جراحی‌های تکمیلی بینی به کار می گیرند.

Comments

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

برای دریافت نوبت و مشاوره با ما تماس بگیرید.

22725195 - 021
22725171 -021 با ما در ارتباط باشید