عمل زیبایی بینی - جراحی زیبایی بینی یا رینو پلاستی

جراحی بینی یا رینو پلاستی

جراحی بینی ضمن آنکه باعث زیبایی در فرد می شود ممکن است بعضی مشکلات جسمی را در حیطه سلامت وی هم التیام دهد. مثلا باز کردن مسیر باریک بینی و مشکلات و نقص های مادرزادی و بنیادی و انحراف تیغه بینی در جهت رفع مشکلات تنفسی و از بین بردن ایرادات آن.

آیا جراحی زیبایی بینی خطر دارد؟

همانطور که اشاره شد جراحی زیبایی بینی  هم باعث زیبایی می شود و هم می تواند یک جراحی درمانی بینی باشد اما گاهی هم امکان دارد انجام جراحی بینی برای بیمار مشکلات ظاهری و  تنفسی به بار آورد، که دلیل آن مراجعه به افراد غیر متخصص می باشد.

چه فرقی میان جراحی بینی های گوشتی و بینی غیر گوشتی وجود دارد؟

در بینی های گوشتی پوست فرد دارای عضلات کلفت تر می باشد و در داخل آن ها چربی زیادی وجود دارد اما  در مقابل بینی های غیر گوشتی، دارای غضروفی نازک و ضعیف هستند.

جراحی بینی استخوانی

بینی های غیر گوشتی به خاطر مقاوم بودن غضروفشان با انجام عمل جراحی تغییر فرم بیشتری در مقایسه با بینی های گوشتی می دهند و تغییرات آن ها ماندگار تر است. زمانی که یک فردی دارای بینی گوشتی  می باشد و مورد عمل جراحی قرار می گیرد حالت بینی او شاید مطابق خواسته اش تغییر حالت ندهد، برای ماندگاری تغییرات انجام گرفته بر روی این نوع بینی ها و قوی تر شدن غضروف آنها شاید لازم باشد متوسل به پیوندهای غضروفی شد.

عوارض عمل بینی استخوانی

تورم بینی های غیرگوشتی پس از انجام جراحی رینوپلاستی به مدت ۹ ماه تا یک سال به طول می انجامد، اما در خصوص زمان بینی گوشتی این مدت بین  ۱۸ تا ۲۴ ماه متغیر است و احتمال دارد در مواردی باعث به وجود آمدن  گوشت اضافی شود، که برای پیشگیری از این موضوع آمپول کورتون تزریق می شود.

عوارض عمل بینی های گوشتی

عوارض عمل بینی های گوشتی بیشتر از بینی های غیر گوشتی می باشد. اما برای پیشگیری از عوارض جراحی مانند ایرادات ظاهری همچون افتادگی بینی و کوچک شدن بیش از حد بینی آن و نیز اختلال های تنفسی حتما بایستی بیماران از رجوع به افراد غیر متخصص خودداری نمایند و در انتخاب جراح خود بسیار محتاطانه عمل کنند.

لینک های مرتبط

جراحی زیبایی بینی
بینی گوشتی و استخوانی

چه بینی هایی نیاز به عمل زیبایی دارند؟

عمل بینی گوشتی

از طریق آدرس اینستاگرام ما می توانید دیدگاه ها و سوالات خود را مطرح کنید.

کانال اینستاگرام دکتر شاهین فتح سامی - جراح بینی و چانه

Comments

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

برای دریافت نوبت و مشاوره با ما تماس بگیرید.

22725195 - 021
22725171 -021 با ما در ارتباط باشید