تکنیک های جدید جراحی بینی

در جراحی بینی روش هایی که اخیرا استفاده می شوند با روش هایی که ۱۰ سال پیش استفاده می شدند تفاوت بسیار زیادی کرده است. تکنیک های جدید جراحی بینی تاثیر متفاوتی بر روی تنفس بیمار دارد و باعث بهبود مشکلات تنفسی می شوند.

آیا جراحی راینوپلاستی یا همان رینوپلاستی صرفا یک جراحی زیبایی است ؟

خیر. جراحی راینوپلاستی معمولا همراه با سپتوپلاستی صورت می گیرد و سپتوراینوپلاستی قسمت اعظم اعمال جراحی را تشکیل می دهد.

سپتوپلاستی چیست ؟

سپتوپلاستی در واقع عملی است که بر روی تیغه بینی انجام می گیرد و مشکلات انحراف بینی را حل می کند.

رینوپلاستی گرچه در زیبایی و ظاهر بینی اعمال نفوذ می کند ولی اگر این کار اصولی و درست صورت گیرد می تواند به تنفس بیمار کمک کند و برعکس اگر اصولی و درست و با روشهای کلاسیک جدید صورت نگیرد می تواند گه گاه بیمار را دچار مشکل تنفسی کند.

تکنیک های جدید جراحی بینی

روش های جراحی بینی به طورکلی ۲ روش هستند: روش close یا روش بسته جراحی بینی و روش open یا روش باز جراحی بینی. ولی واقعیت این است که در هر کدام از این روش ها سلیقه ها و روش های مختلفی در بین جراحان بینی وجود دارد. حالا ممکن است برای بیمار سوال پیش بیایید که کدام روش جراحی بهتر است و آیا بیمار حق انتخاب نوع جراحی را دارد یا خیر.

در پاسخ به این سوال باید گفت که در روش بسته ورم بینی کمتر از روش باز است چون در روش بسته بر روی ستونک بینی برشی نمی خورد در نتیجه ورم و پروسه ترمیم آن سریع تر صورت می گیرد. حالا سوال دیگری مطرح می شود که چرا روش های باز بیشتر مورد استفاده جراحان قرار می گیرد؟

به خاطر وسعت دیدی که با برش بر روی ستونک بینی ایجاد می شود روش جراحی باز فراگیرتر می باشد و اصطلاحا به آن جراحی تهاجمی گفته می شود. در این روش ریسک دوباره کاری برای بیمار کمتر می شود اگرچه ورم بینی دیرتر از بین می رود.

از طریق آدرس اینستاگرام ما می توانید دیدگاه ها و سوالات خود را مطرح کنید.

کانال اینستاگرام دکتر شاهین فتح سامی - جراح بینی و چانه

Comments

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

برای دریافت نوبت و مشاوره با ما تماس بگیرید.

22725195 - 021
22725171 -021 با ما در ارتباط باشید