عمل پروتز چانه

عده ای از اشخاص می باشند که علاقه به زیباتر شدن چهره خود دارند. با انجام پروتز چانه و ایجاد تعادل در صورت می توان میزان جذابیت چهره را بیشتر کرد .
بلندکردن یا افزایش چانه به وسیله یک پروتز ،روش آسانی می باشد که به منظور ایجاد تعادل در صورت بسیار تاثیرگذار و سودمند می باشد .

چه افرادی برای پروتز چانه مناسب می باشند؟

  • افرادی که چانه آن ها به صورت عقب رفته است
  • افرادی که چانه ی نوک تیز دارند
  • افرادی که از سلامت کامل جسمانی برخوردار هستند
  • افرادی که اصلا سابقه ی پزشکی ندارند
  • افرادی که دخانیات و الکل استفاده نمی کنند .

روش انجام پروتز چانه

به منظور انجام پروتز چانه دو روش وجود دارد. یک روش از طریق دهان و روش دیگر از راه پوست قسمت چانه می باشد .

در روش داخل دهانی برشی بر روی پوست ایجاد نمی شود ولی به علت وجود محل برش در داخل دهان و در مجاورت باکتریهای دهان امکان عفونتهای زخم و پروتز و ایجاد فیستول های دهانی در این روش رایج تر می باشد . اسکار محل برش کوچک و در قسمت زیر چانه و بدون دید می باشد و در بیشتر افراد بسیار محو می باشد.

معایب و عوارض پروتز چانه

  • محل برش

پروتز چانه از راه ایجاد یک برش کوچک در زیر چانه انجام می شود که پس از عمل به آسانی ترمیم می‌شود. امکان دارد پروتز از طریق ایجاد یک برش در داخل دهان قرار داده شود که مقداری عوارض جانبی آن بیشتر می باشد (قرارگیری نادرست پروتز و یا تغییر فرم لب پایین).

  • عفونت یکی از عوارض پروتز چانه

هر جسم خارجی که به بدن ما وارد شود، ما را در معرض خطر عفونت قرار می‌دهد. بیشترین میزان خطر در هنگام کاشت پروتز چانه صورت می گیرد. پروتزها آغشته به آنتی بیوتیک می باشند و همچنین در هنگام عمل جراحی به صورت داخل وریدی، آنتی بیوتیک تزریق می‌شود. پس از عمل جراحی به صورت خوراکی برای حدود ۵ روز آنتی بیوتیک تجویز می‌شود. در حالت کلی خطر ابتلا به عفونت در این نوع جراحی اندک می‌باشد.

  • محل قرارگیری پروتز

پروتز چانه در قسمت پایینی استخوان فک قرار می گیرد. شکل و فرم موجود استخوان چانه، بنیان و اساس جراحی و ظاهر فرد را ایجاد می کند و امکان دارد به این دلیل نتیجه عمل پروتز، محدود شود. همچنین با گذشت زمان احتمال دارد به علت پیشروی زیاد زخم، فرم پروتز عوض شود ولی این حالت بسیار نادر است.

  • بی حسی

عصب‌هایی در هر دو سمت استخوان فک پایین وجود دارند که شبکه حسی چانه و لب پایین را ایجاد می کنند. احتمال دارد در زمان کاشت پروتز، این اعصاب کشیده شوند. در عمل پروتز چانه بی حسی عارضه ای غیر معمول است و هر نوع بی حسی باید درمان شود اما این امکان وجود دارد که بی حسی به صورت دائمی باقی بماند.

  • کبودی و تورم

مقدار تورم و کبودی در افراد مختلف باهم متفاوت می باشد. با تکنیک‌های جدید کمک شده است تا مقدار تورم و کبودی به میزان کمی برسد ولی برخی اوقات بعضی از بیماران مقدار بیشتری از این عارضه را مشاهده می‌کنند. تورم و کبودی بر نتیجه نهایی عمل اثر نمی‌گذارند. استفاده از بسته‌های یخ (حداقل به مدت ۳۰ دقیقه در هر ساعت) به کم شدن تورم کمک می کند.

Comments

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

برای دریافت نوبت و مشاوره با ما تماس بگیرید.

22725195 - 021
22725171 -021 با ما در ارتباط باشید