شخصی که جراحی بینی انجام می دهد ۲ تا ۱۴ هفته بعد از جراحی در معرض تغییرات فراوانی قرار می گیرد. ورم بینی به مرور در طول چند ماه اول جراحی بینی کمتر می شود و در نهایت ظاهر بینی با گذشت زمان تغییر خواهد کرد .

زمانی که گچ بینی بعد از یک هفته برداشته می شود ، بینی شخص حالت متورم دارد که این یک امری طبیعی است .

اغلب در هفته دوم جراحی ، تورم و کبودی بینی به میزان قابل توجهی کم خواهد شد به نحوی که یک شخص دیگر با یک نگاهی کلی احتمال دارد متوجه نشود که شخص جراحی رینوپلاستی انجام داده است .

ورم استخوان بینی بعد از عمل

بینی شخص عمل شده احتمال دارد چندین ماه باد داشته باشد . پس از طی ۳ الی ۴ ماه ورم بینی جذب خواهد می شود ولی شاید در عکس ها متورم به نظر بیاید .برای آنکه فرم نهایی بینی شخص معلوم شود تقریبا یکسال زمان می برد .

ورم بینی امکان دارد در طول یک سال باقی بماند مخصوصا در قسمت نوک بینی و در قسمتی که برآمدگیِ قسمت استخوانیِ بینی از بین برده شده است . پس از حذف برآمدگی ، ورم در مرکز بخشی که برآمدگی آن حذف گردیده است بیشتر است که اغلب این قسمت بیشتر از جاهای دیگر باد دارد و تا چند ماه ماندگار است اکثر بیماران دلواپس این هستند که ورم برای همیشه باقی بماند . چسب زدن نوک بینی و پل بینی می تواند به میزان چشم گیری ورم بینی را کم کند .

فشار چسب بر روی ورم بینی دو مزیت دارد :

  • مزیت اول این است که به جذب شدن ورمی که به دلیل محاصره مایعات موجود در بافت های بینی صورت گرفته کمک می کند
  • دومین مزیت و اصلی ترین اثر آن این است که فشار بر بافت ها سبب می شود که الیاف کلاژن در جاهایی که بخیه زده شده، منسجم تر شده و  به کاهش حجم قسمتی که متورم شده کمک چشم گیری می کند

بیشترین نقش چسب ها در شش ماه اول جراحی می باشد در نتیجه حتی اگر شخص در ۲ ماه نخست پس از جراحی چسب نزده باشد، زدن چسب در ماه های بعدی نیز می تواند کمک بسیاری کند .

اغلب بیماران پس از عمل جراحی (به ویژه در چندین هفته اول پس از عمل جراحی ) از این مساله ناراحت هستند که لب بالایی شان حالت سفتی به خود گرفته است و نمی توانند بخندند اما جای نگرانی نیست در هفته های اول جراحی پس از آن که ورم بینی کاهش یافت به شکل طبیعی بر می گردد.

کمی صبر داشته باشید لبخند شما باز هم  به همان حالت عادی بر می گردد .

Comments

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

برای دریافت نوبت و مشاوره با ما تماس بگیرید.

22725195 - 021
22725171 -021 با ما در ارتباط باشید