جراحی بینی نیمه فانتزی چیست ؟

در شروع باید عنوان کرد که تعریف علمی و مشخصی برای جراحی بینی فانتزی یا نیمه فانتزی وجود ندارد و این اصطلاح عامیانه است . این اصطلاح به وسیله بیماران به کار برده می شود و به این معنی است که پس از عمل جراحی ، بینی آن ها قوس زیادی نداشته باشد كه سرسره ای و چکمه ای باشد و نه بدون قوس باشد که بعد از انجام عمل ، تغییرى در بینی به وجود نیامده باشد .

ویژگی های ظاهری بینی نیمه فانتزی چیست ؟

بینی های نیمه فانتزی ترکیبی از بینی طبیعی و بینی فانتزی هستند. در بینی نیمه فانتزی مقدار قوس بینی کمتر از بینی فانتزی و بیشتر از قوس در بینی طبیعی می باشد .این بینی برای کسانی که مایل به بینی طبیعی نیستند و همچنین بینی فانتزی مطابق میلشان نیست مناسب است.

خصوصیات بینی نیمه فانتزی چیست ؟

  • شخص پس از جراحی بینی دچار مشکلات تنفسی و بویایی نمی شود .
  • در بینی نیمه فانتزی مانند بینی طبیعی ساختار استاندارد رعایت شده و فرد با مشکل خاصی روبرو نمی شود.

تفاوت اصلی در جراحی طبیعی و فانتزی

بیشترین اختلاف بین جراحی طبیعی و فانتزی اندازه زاویه ای است که در نوک بینی با لب بالا ایجاد می شود . به طور معمول در جراحی فانتزی زاویه بین لب و بینی حدود ۱۰۵ درجه است و بینی مقداری سر بالاتر می شود ولی در جراحی بینی های طبیعی زاویه بین لب بالا و سر بینی حدود ۹۰ درجه است. زاویه میان بینی و لب بالا در بینی نیمه فانتزی بین این دو می باشد .

نکات ضروری در جراحی بینی

  • در ابتدا باید به سلامت و فیزیولوژی طبیعی بینی توجه کرد ، به عبارت دیگر تنفس از طریق بینی نباید با مسئله روبرو شود و برداشتن استخوان و غضروف بینی نباید به بافت های داخلی بینی صدمه وارد کند . همچنین کوچک کردن بیش از اندازه سوراخ های بینی سبب ایجاد مشکل تنفسی ، احتمال به وجود آمدن جای زخم یا همان اسکار بعد از عمل می شود که امکان دارد این جای زخم و جای بخیه بیشتر مشخص شود .
  • متناسب بودن بینی با بقیه اجزای صورت است بسیار حائز اهمیت است . در صورتی که بینی کوچک شود و متناسب با بقیه اجزای صورت نباشد در چهره فرد زیبایی به وجود نمی آورد .کوچک شدن بینی به معنی زیبا شدن بینی نیست بلکه بینی متناسب با صورت، بینی زیبایی هست .
  • معمولا در خانم ها قوس دار بودن بینی به میزان کم سبب زیبایی بینی می شود . نوک بینی باید حدود یک یا دو میلیمتر بالاتر از پشت بینی در حالت نیم رخ باشد . جراحی بینی در مردان ، نوک بینی باید هم سطح پشت بینی باشد ، یا در مردان کم ترین میزان قوس را داشته باشد به گونه ای که نوک بینی حداکثر یک میلیمتر بالاتر از پشت بینی در حالت نیم رخ باشد. به دلیل اینکه بالا بردن نوک بینی در مردان سبب ایجاد بینی زنانه يا feminine nose می شود .
  • توجه به این نکته ضروری است که برخی از افراد می خواهند که بینی طبیعی داشته باشند و تمایل ندارند که بینی آن ها قوس دار شود .این اشخاص در زمان مشاوره مشخص می شود که منظورشان این است که بینی قوس زیاد یا بینی سرسره ای و یا بینی چکمه ای نشود ، همچنین سوراخ های بینی از نمای روبه رو دیده نشود و يا به اصطلاح بینی خوکی نشود.

Comments

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

برای دریافت نوبت و مشاوره با ما تماس بگیرید.

22725195 - 021
22725171 -021 با ما در ارتباط باشید