دوران نقاهت بعد از عمل بینی

اقدامات اولیه پس از عمل بینی برای بهبودی کامل

  • اولین کاری که پس از جراحی بینی بیمار باید انجام دهد  استفاده از کمپرس یخ در اطراف بینی و زیر چشم میباشد تا توسط آن کبودی های ناشی از عمل زیبایی بینی در مدت زمان بسیار کوتاه ار بین برود . توصیه می کنیم کمپرس را بر پیشانی نگذارید زیرا باعث سردرد بیمار می شود. برای جلوگیری از سردزد می توانید آن را دور پارچه بپیچید و بعد بر روی پیشانی بگذارید.
  • داروهایی را پزشکتان تجویز کرده را به موقع استفاده کنید که معمولا کپسول های آنتی بیوتیک و قرص های مسکن برای درد ناشی از جراحی است و  قرص های سرماخوردگی و قطره بینی هم برای جولوگیری از آبریزش بینی و شاید در موارد نادری آمپول دگزا متازون برای از بین بردن تورم صورت باشد.
  • استفاده از سرم شستشو با سرنگ روزی ۲ بار
  • پانسمان اولیه بینی را پس از ۴۸ ساعت بر می دارند و برای کاهش ورم و فرم دهی، روی بینی چسب می زنند این کار تا دو هفته اول به فرم گرفتن بینی کمک می کند و پس از آن چسب بینی باعث کاهش تورم ناشی از جراحی بینی خواهد شد.

دوران نقاهت بعد از عمل بینی چقدر است؟

  • طول دوره نقاهت مطلق این عمل  معمولا سه تا چهار روز است و پانسمان هم بستگی به تشخیص پزشک دارد ولی بین ۶ تا ۱۰ روز متغیر است.

برای کاهش تورم بینی چه کار می توان کرد؟

  • تورم پس از جراحی بینی یک امر کاملا عادی است که نتیجه واکنش بدن نسبت به اعمال جراح روی بینی می باشد.بنابراین هر چه قدر عمل پیچیده تر و مرت زمان جراحی بیشتر باشد تورم بینی هم بیشتر خواهد بود اما زمان لازم برای بهبودی آن یکسان می باشد. درنتیجه هیچ راه حلی برای از بین بردن و یا کاهش آن وجود ندارد و تنها با مروزر زمان از بین خواهد رفت.

Comments

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

برای دریافت نوبت و مشاوره با ما تماس بگیرید.

22725195 - 021
22725171 -021 با ما در ارتباط باشید