درمان ریزش مو

برای اینکه بتوانیم از ریزش موهایمان جلوگیری کنیم راه حل هایی زیادی وجود دارد اما بهترین و موثرین راه ها برای درمان و توقف ریزش مو استفاده از روشهای خانگی است.

زمانی که نگاهمان به كف حمام می افتد، آن وقت است كه می فهمیم بخشی از موهای سرمان ریخته و كف سرمان خالی شده است. با دیدن این وضعیت ترس به سراغمان می آید و در پی قرص و دارو می‌گردیم. حتی فکرهای منفی به سراغمان می آید و خودمان را کچل شده تصور می کنیم . اما غافل از اینکه می توانیم با انجام روش های خانگی از شر این کابوس خلاص شویم.

در این مقاله به درمان چند روش خانگی برای جلوگیری از ریزش مو پرداخته ایم که عبارتند از:

درمان ریزش مو
آب سیر و پیاز برای تحریك رشد مو: یك پیاز قرمز متوسط را نصف و خرد کنید و به چهار حبه سیر اضافه نمایید، بعد هم دو لیوان آب + دو قاشق غذاخوری دارچین را به ترکیب خود اضافه نمایید و بگذارید به‌ مدت ۱۵ دقیقه با هم بجوشند. پس از ۱۵ دقیقه آنها را از روی حرارت‌ بردارید و بگذارید ۴ روز در همان حالت در گوشه ای بماند. پس از گذشت ۴ روز ترکیبی را که ساخته اید را از صاف رد كرده و درون ظرف شامپو بریزید و هر بار سر خود را با آن بشویید.

ماسك شیر و جو ضد ریزش مو: یک قاشق غذاخوری آرد جو + یک قاشق غذاخوری روغن بادام+ یک قاشق غذاخوری شیر را بت هم ترکیب نمایید که در نهایت یک خمیر به دست می آید که باید آن را به سر خود بمالید. پس از دو دقیقه با آب و شامپو سرتان را شستشو دهید.

ماسك تخم‌مرغ و چای سبز (دم‌كرده) به جهت بالا بردن جریان خون پوست سر: یک عدد تخم‌مرغ كامل را با چنگال بزنید. و بعد از آن یک قاشق غذاخوری چای سبز دم‌كرده + یک قاشق غذاخوری پودر خردل را به آن اضافه نمایید و آن را به سر خود بمالید. بعد از ۲۰ دقیقه با آب و شامپو موهای خود را شستشو دهید.

ماسك تخم‌مرغ و آب سیب‌زمینی: برای تهیه این ماسک به آب سه عدد سیب‌زمینی احتیاج داریم، یک عدد تخم‌مرغ و یک قاشق غذاخوری عسل هم باید به آن اضافه کنیم و روی سر خود بمالیم تا ۱۵ دقیقه روی سرمان بماند و بعد هم آن را می شوییم.

ماسك تخم‌مرغ و ماست: یک عدد تخم‌مرغ + دو قاشق غذاخوری ماست ساده+ یک قاشق غذاخوری روغن خردل+ یک قاشق غذاخوری آبلیمو را با هم ترکیب می نماییم و روی سر خود می مالیم و اجازه می دهیم نیم ساعت روی سرمان بماند و بعد هم سرمان را با آب شستشو می دهیم.

Comments

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

برای دریافت نوبت و مشاوره با ما تماس بگیرید.

22725195 - 021
22725171 -021 با ما در ارتباط باشید