در مورد خطرات بیهوشی توضیح دهید آیا حتما بیمار باید بیهوش شود و آیا آن طور که رسانه ها می گویند عمل رینو پلاستی خطر جانی دارد؟

عمل جراحی رینوپلاستی را می توان با دو روش بیهوشی به انجام رساند یکی به صورت بیهوشی عمومی یا بیهوشی کامل و دیگری به صورت بی حسی موضعی به همراه استفاده از آرام بخش ها (به اصطلاح نیمه بیهوشی یا Sedation ).

هردوی این روش ها خصوصا در افراد جوان بی خطر می باشند و مطمئنا خطر بیهوشی در افرادی که اعمال زیبایی انجام می دهند (که عموما افراد سالمی هستند) بسیار کمتر از افرادی است که به علت بیماری خاص و یا به طور اورژانس تحت عمل جراحی قرار می گیرند. گرچه حساسیت های فردی به بیهوشی به طور بسیار نادر احتمال بروز دارند ولیکن معمولا خطرات بیهوشی در هردو روش (بی هوشی کامل و نیمه بیهوشی) به علت عوامل انسانی است و در صورت توجه کافی به بیمار معمولا بیهوشی خطری ایجاد نمی کند. شاید ریسک بیهوشی در بدترین حالا هم از سایر ریسک هایی که در زندگی روزمره افراد را تهدید می کند (مثل مسافرت های شهری و بین شهری و غیره) بیشتر نباشد.

جراحان و متخصصین بیهوشی بسته به شرایط نوع بیهوشی عمومی و یا نیمه بیهوشی را پیشنهاد می کنند ولی درهر صورت نظر خود بیمار هم در انتخاب نوع بیهوشی مهم است.

متاسفانه به علت ماهیت تراژیک، پرهیجان و جذابی که اخبار حوادث بیهوشی در اعمال جراحی زیبایی دارد رسانه ها با انتشار این اخبار نادر ذهن مراجعین اعمال زیبایی را به شدت دچار اضطراب می کنند به طوری که بسیاری از مردم فکر می کنند اعمال جراحی زیبایی به خصوص بینی خطر جانی دارد در حالی که این خطرات بسیار نادر بوده و مربوط به عمل جراحی نمی باشد. بلکه مربوط به عوامل بیهوشی است و این حوادث در سایر اعمال جراحی که در افراد مریض احوال صورت می گیرد به مراتب بیشتر است ولی چون انتشار اخبار چنین حوادثی در سایر اعمال جراحی ماهیت جذابی ندارد رسانه ها اقدام به نشر آن ها نمی کنند. هرچند درصد این حوادث حتی در سایر اعمال جراحی نیز بسیار پایین است.

Comments

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

برای دریافت نوبت و مشاوره با ما تماس بگیرید.

22725195 - 021
22725171 -021 با ما در ارتباط باشید