عمل جراحی زیبایی بینی بسیار رواج پیدا کرده است. و افراد زیادی چه در میان زنان و  چه در میان مردان خواستار این عمل هستند.
در این مقاله به تفاوت میان جراحی زیبایی بینی زنان و مردان پرداخته ایم.

تفاوت های آناتومیک بینی زنان و مردان

صورت آقایان در حالت کلی بزرگ تر و برجسته تر از زنان است. بینی نیز به عنوان بخش مهمی از چهره طبق این مساله فرق هایی دارد. وسعت  بینی آقایان از روبرو بیشتر از خانم ها است و پل بینی حالت برجسته تری دارد. غضروفها و استخوانهای تشکیل دهنده اسکلت بینی مردان محکم تر و مقاوم تر از زنان است. پوست بینی مردان طبیعتا ضخیم تر از پوست بینی خانم ها است. نظر به اینکه صورت آقایان از پهنای بیشتری برخوردار است، سایز سوراخ های بینی بزرکتری هم دارند.

همان طور که گفتیم اسکلت صورت مردان بزرگ تر و وسیع تر از خانمها است. بنابراین خصوصیات بینی مطلوب در مردان و زنان بایستی تفاوت داشته  باشد.

تفاوت های زیبایی شناختی

  • پهنای بینی از روبرو در مردان بایستی وسیع تر زنان باشد.
  • حالت بینی قلمی در چهره خانمها قابل قبول است.
  • زاویه مناسب بینی و لب ها در آقایان ۹۰ تا ۹۵ درجه است و این زاویه در زنان ۹۵ تا ۱۰۵درجه می باشد. بدین معنی که بینی زنان بایستی سربالاتر از بینی آقایان باشد.
  • در زاویه نیمرخ برخورداری از قوس اندک در بینی خانمها زیبایی خاصی به چهره آن ها می بخشد. البته دادن قوس شدید  و ایجاد بینی سرسره ای حالتی غیر معمول به وجود می آورد وبایستی از آن پرهیز شود. بینی مناسب برای مردان بایستی در زاویه نیمرخ حالتی صاف و استوار داشته باشد و دادن قوس به  بینی مردان کار جالب و صحیحی نیست.
  • ارتفاع پل بینی در زاویه نیمرخ در خانمها بایستی کمتر از مردان باشد.

در مجموع با عنایت به تفاوت های مادزادی و رفتاری و آناتومیک مردان و زنان نوع جراحی در آنها از تفاوت هایی برخوردار است.
بینی مناسب در آقایان بایستی حالت طبیعی تر داشته باشد، از جهت روبرو خیلی باریک نشود. در زاویه نیمرخ سربالایی نوک بینی و قوس بینی قابل رویت نباشد و پل بینی هم دارای فرو رفتگی نباشد. در بانوان می توان بینی را کوچک تر و باریکتر و اندکی فانتزی جراحی نمود به شرطی که حالت غیر نرمال به خود نگیرد و نواقص عملکردی به بار نیاورد.

Comments

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

برای دریافت نوبت و مشاوره با ما تماس بگیرید.

22725195 - 021
22725171 -021 با ما در ارتباط باشید