ازشایع ترین تمایلات افرادی که می خواهند بینشان را جراحی نمایند برخورداری از بینی عروسکی یا سرسره ای  است،
که این تمایلات اغلب در جوان های سن کمتر دیده می شود. به نظر آن ها ، هر چه بینی کوچکتر باشد  قوس بیشتری داشته باشد زیباتر است!!!

بینی سرسره ای یا فانتزی چگونه است؟

این اصطلاحات توجیه علمی ندارند و اغلب نشانگر دستکاری بیش از اندازه در ظاهر بینی ، شامل کوچک کردن بیش از اندازه در موارد بینی عروسکی  و فانتزی و قوس دادن و بالا بردن بیش از اندازه نوک بینی در موارد بینی  سرسره ای است.

این نوع جراحی ها تقریبا ۴۰ تا ۵۰ سال پیش در شروع جراحی رینوپلاستی و ترویج محبوبیت این عمل به عنوان مد در آمریکا صورت می گرفت که با گذشت زمان با پیشرفت متدهای جراحی و پیدایش عوارض زیاد تنفسی و ظاهری در طولانی مدت  میزان انجام آن پایین آمد اما در ایران کماکان ادامه دارد.

فراموش نکنیم که در هیچ کتاب و مقاله جراحی پلاستیک و زیبایی واژه ای به نام بینی های عروسکی و سرسره ای و…یافت نمی شود و اینها همه وازه هایی تبلیغاتی می باشند که در نهایت با انجام این نوع عمل ها دچار مشکلات تنفسی ،زیبا شناختی و روانشناختی بدون حتی رسیدن به زیبایی مانا می شوند.

خیالتان راحتکه هیچ جراح توانا و با مهارتی ، با دید زیبا شناختی با هر اندازه دستمزد دست به چنین اعمال تهاجمی وتخریبی به خاطر تقاضا بیمار نخواهد زد .به این علت که تخریب بیش از اندازه بافتهای طبیعی و به وجود آوردن  عدم تناسب در صورت با اطلاع از عواقب آن هم از لحاظ اصول علمی و هم اصول اخلاق پزشکی کار درستی نیست.

در نتیجه با انتخاب درست جراح‌تان از سمتی و منطقی کردن دیدتان نسبت به خود و عمل جراحی تان از سمت دیگر ، به خوب شدن حاصل عمل جراحی و برخورداری از بینی  با ظاهر و عملکرد مانا کمک اساسی نمایید.

Comments

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

برای دریافت نوبت و مشاوره با ما تماس بگیرید.

22725195 - 021
22725171 -021 با ما در ارتباط باشید