بعد از عمل بینی چه بخوریم

تغذیه بعد از عمل جراحی بینی

پس از جراحی بینی، پزشکتان یک رژیم غذایی سالم و مفید برای شما تجویز می کند. برخورداری از برنامه غذایی مناسب، مشکلات و عوارض پس از جراحی بینی  را می تواند به طور قابل توجهی کاهش دهد و مدت زمان بهبودی را کمتر کند.

بعد از عمل بینی چه بخوریم؟

✅ خوردن غذاهای نرم

پس از جراحی بینی، اغلب بیماران احساس گرسنگی دارند. خوردن غذاهای نرمی که نیازی ندارد بیمار آن ها را بجود و فشاری به بینی وارد نمی کند، مناسب ترین غذاها برای افرادی می باشد که عمل جراحی بینی انجام داده اند .مانند سوپ و مایعات.

✅ خودن فیبر

در کنار استفاده از غذاهای نرم ، خوردن خوراکی های فیبردار توصیه می شود . در بعضی از افراد، پس از جراحی بینی، به دلیل کم تحرکی، و یا تاثیرات دارویی، بیمار دچار یبوست می شود، بنابراین، خوردن مواد غذایی فیبردار باعث بهبود مشکل یبوست می گردد. میوه هایی مانند هلو و توت، سبزیجاتی مانند هویج، منابع غنی از فیبرهستند.

❌ از خوردن غذاهای جویدنی بپرهیزید زیرا باعث فشار به بینی می شود و امکان دارد حالت بینی شما را تغییر دهد.

❌ از مصرف الکل و کافئین بپرهیزید. تا چند روز بعد از جراحی بینی مصرف الکل به دلیل رقیق نمودن خون که باعث  خون ریزی، لخته شدن خون، تجمع خون در زیر پوست و تورم می گردد ممنوع می باشد. و همچنین کافئین، فشار خون را بالا می برد و سبب بروز مشکلاتی برای بیمار می شود.

❌ از مصرف نمک و سدیم به مقدار زیاد پرهیز کنید زیرا باعث ماندگاری آب و تورم بیشتر در بینی می شود.

✅ پس از انجام جراحی بینی، خوردن میوه و سبزیجات تازه، آب میوه های تازه و طبیعی، بهترین رژیم غذایی می باشند. با استفاده از این خوراکی ها، عوارض جراحی بینی بسیار کاهش می یابد و در کمترین زمان بیمار بهبود می یابد.

Comments

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

برای دریافت نوبت و مشاوره با ما تماس بگیرید.

22725195 - 021
22725171 -021 با ما در ارتباط باشید